הקמת אתרי אינטרנט לעסקים

ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

התאמת אתר למובייל

יעל סנקביץ'

באפריל האחרון גוגל יצאה עם עדכון חדש המחדד את הקשר הישיר בין הרספונסיביות של האתר(התאמה למובייל), להתקדמות שלו לראש החיפושים בגוגל.

ידוע שהאלמנט שעומד לגוגל מול העיניים הוא חווית הגולש. גוגל הפנימה שהעולם של היום נמצא בסלולר. אנשים פחות גולשים מהמחשב השולחני, אלא מעדיפים לפתוח את הסמארטפון שלהם.

לכן, אתר שלא נגיש למסכי הסמארטפון הקטנים מקשה על הגולש לקרוא את התוכן באתר.

בדיקה זריזה של כל אתר בגוגל אנליטיקס מראה כמעט בוודאות שזרם הגולשים לאתר מגיע ברובו מהסמארטפונים וכאשר האתר איננו מותאם למובייל אחוז הנטישה מהאתר הוא די גבוה (מגיע מעל ל 70% ).

בעדכון האחרון של גוגל הובהר שבמידה והאתר איננו מותאם למובייל, האתר לא יופיע בתוצאות החיפוש מהסלולר. כלומר, אנחנו יכולים לבנות אתר מושלם, עם עיצוב מרהיב ואפילו מקודם באופן אורגני ומופיע בדף הראשון בתוצאות החיפוש, כל זה לא יהיה שווה אם האתר לא רספונסיבי מכיוון שכל מי שיחפש את האתר דרך המובייל שלו או אפילו הטאבלט- פשוט לא ימצא אותו.

 25% מהחיפושים כיום מתבצעים מהנייד- כמה לקוחות נפסיד אם לא נתאים את האתר למובייל? תעשו את החשבון לבד ...

בואו נעשה בדיקה: הגדילו והקטינו את המסך שלכם- כן ממש עכשיו על ידי החץ הקטן בקצה המסך- הטקסטים והתמונות יסתדרו בהתאם לגודל המסך, נכון? זה אומר שהאתר רספונסיבי.

ניתן לבדוק אם האתר שלכם מותאם לנייד על די לחיצה על  בדיקת התאמה למכשירים ניידים.

כנסו ללינק, הדביקו את שם האתר שלכם ולחצו על "נתח".

במידה והאתר שלכם לא רספונסיבי – מה עושים?

זה תלוי בכמה גורמים שבסופו של דבר כולם מתחברים:  
אלו הן בדיקות מקצועיות ומקיפות שמטרתן לבדוק האם ניתן להפוך את האתר הקיים למותאם מובייל או שצריך לבנות אתר חדש על בסיס האתר הישן?
דוגמאות לבדיקות שיש לעשות: שפת קוד, איזו תוכנת ניהול האתרים יש לכם, האם קיימת גישה לתיקיית השורש? תקציב ועוד.

לסיום, חשוב לומר שאין לזלזל בהודעות של גוגל לגבי עדכונים. גוגל לא חושפת את האלגוריתם שלה (אילו פעולות בדיוק גורמות לאתר להתקדם בתוצאות החיפוש), אבל לפעמים היא מעדכנת אותנו בעדכון כזה או אחר על ידי פוסט בפורום מקדמי האתרים של גוגל.

לפני כמה שנים גוגל יצאה עם עדכון חדש ושמו "פנדה". עדכון שמטרתו היא שהקישורים המובילים לאתר שלכם יהיו קישורים איכותיים בלבד, אמיתיים ולא קישורים פיקטיביים.

ללא התראה מוקדמת, העדכון האחרון הוביל לכך שעסקים רבים נעלמו מתוצאות החיפוש, מה שהוביל לאלפי עסקים ברחבי העולם פשוט לפשוט רגל. רק לאחר כמה זמן, מקדמי אתרים ברחבי העולם הבינו שהעדכון משמעותו קישורים איכותיים והחלו לתקן ולטפל.

מאמר בנושא קישורים יתפרסם בהמשך.

לסיכום, כל אתר היום חייב להיות מותאם למובייל.

במידה ויש לכם אתר קיים, בדקו את התאמתו למובייל ובמידת הצורך דרשו מבונה האתר שלכם שיתקן. יש מקרים שחייב לבנות את האתר מחדש. יכול להיות שיציעו לכם לבנות אתר עם גרסה מיוחדת למובייל. חשוב שתדעו שזה יכול להיות פתרון, אך גם יכול בהחלט לפגוע בקידום האתר בגוגל מאשר להועיל.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים כאן.

מה זה אומר אתר רספונסיבי ואיך זה קשור לקידום אתרים?

הקמת אתרי אינטרנט לעסקים קטנים בניה וקידום אתרים לעסקים קטנים

* שם מלא:
* אימייל:
טלפון נייד:
Captcha

ליצירת קשר מהיר: